0
Seznam přání 0
Srovnání produktů 0
0položka, na 0 Kč 

Top pro gel lak: k čemu je a jaké typy jsou na trhu?

Top pro gel lak: k čemu je a jaké typy jsou na trhu?

Dívky, které poprvé objevují modeláž polymerových povlaků, se setkávají s takovým typem materiálu jako fixátor pro šelak. Takže co to je – top pro gel lak a jaká je jeho funkčnost?

Top Coat je to poslední fixační vrstva, která musí být aplikována, aby byla manikúra chráněna před třískami, prasklinami a vyblednutím. Vrstva vysoce kvalitního dokončovacího gelu ochrání šelak před škodlivými vlivy prostředí, domácími chemikáliemi, poškozením a zakalením barevného pigmentu. Abyste si vybrali kvalitní top, musíte pochopit, pro jaké účely jej budete používat, znát typy a vlastnosti těchto prostředků pro nail art.


Top na gel lak. Proč je to potřeba?

Top nebo finish, zpevňovač, topcoat je vrchní lak, třetí fáze v třífázovém systému, konečná fáze v postupu nanášení gel laku na nehty. Nejprve se nehty překryjí základem, poté barevným gel lakem a na závěr se nanese top coat. Každá vrstva se polymeruje samostatně. Finální povrch se nanáší v tenké vrstvě nebo s mírným zarovnáním melírů, ale nikdy je nezpevní nehty. Někdy se na vrchním nátěru vytváří design, například gelová modelace, trojrozměrné malování, konvexní dekor, volné jiskry atd.


Hlavní funkce vrchního nátěru:

Top coat pomáhá vytvořit dokonalý melír, který používají srkoro všicjní odbornici. Tento prostředek chrání barevný povlak před vyblednutím, třískami, prasklinami a poškrábáním, jakož i před účinky tvrdé vody a chemikálií. Top coat pomáhá k vyrovnání nehtové ploténky a bezpečné fixací elementů ozdobení tak, aby zůstaly na nehtové ploténce. V závislosti na typu může top přidat manikúru extra lesk, malé nebo velké jiskry a také mátnost.


Typy topů pro gelový lak top.

Bez lepivé vrstvy s drobky. Před výběrem vrchního nátěru je důležité pochopit, k čemu bude použit: Na pedikúru je lepší použít elastický top. Pokud jsou nehty měkké, ohebné, doporučují se vrchní laky s lepivou vrstvou. Pro tvrdé nehty je lepší použít elastický top. Pokud jsou v designu použity kamínky, flitry, fólie nebo posuvníky, je nejlepší použít povrchovou úpravu s vysokou pevností.


Obvykle se rozlišují tyto typy topů:

 1. Top s lepivou vrstvou zlepšuje přilnavost mezi gelovým lakem a topem a také dodává povlaku pružnost, což je zvláště důležité pro měkké a pružné nehty. Ale po použití tohoto produktu je nutné odstranit disperzi čističem, aby se lepivá vrstva se odstranila.
 2. Topy bez lepivé vrstvy. Začátečníci se nejčastěji rozhodují pro topy bez lepivé vrstvy. To je způsobeno absencí stupně, kdy je nutné odstranit disperzní vrstvu. V tomto případě se výrazně zkracuje čas a náklady (není třeba kupovat odstraňovač disperze). Tento top se doporučuje pro lidi se zdravými a rovnými nehty. Mělo by být také vybráno, pokud používáte tření a pigmenty.
 3. Topy s shimmerem (flitry) umožní dát efekt jakémukoli hladkému povlaku! Flitry v topech jsou v různých velikostech a odstínech, takže můžete snadno vytvořit požadovaný efekt. Používejte gel laky nebo topy se shimmerem! Dokonale skryjí nedokonalosti nehtové ploténky!
 4. Kaučukové topy jsou viskóznější v konzistenci a jsou vhodné pro konečnou fázi vyrovnání nehtové ploténky. Proto, pokud má nehet nerovnoměrnou strukturu, je lepší použít gumový top. Doporučujeme nanášet v tenké vrstvě.
 5. Matné topy si dlouho získaly oblibu. Jsou sametové a saténové. První jmenované jsou příjemné na dotek, připomínají plyšový materiál, neodírají se, dodávají nehtům sametový efekt. Umožňuje odhalit hloubku barev. Nejčastěji se používá na tmavou manikúru. Druhý připomíná zamlžené sklo. Snadno se přepisují, po 10 dnech získají lehký lesk. Méně se špiní, proto se používají na světlé barvy.
 6. Hypoalergenní top. Pro citlivou pokožku rukou a pro alergiky je lepší použít hypoalergenní top na nehty. Abyste pochopili, jak bezpečný a hypoalergenní top je, musíte hledat odpovídající značky na štítku: 2-Free, 5-Free, 7-Free nebo 9-Free. Čím vyšší číslo, tím méně nebezpečných látek top obsahuje. Proto bude bezpečnější a hypoalergenní.
 7. Kamuflážní top je průsvitný barevný top, prezentovaný v nude odstínech: broskvový, růžový a mléčný. Je určen k vytvoření jemných nude nehtů.
 8. Je v nabídce i reflexní top na nehty, top s potáli, top s mléčný top a další.


Zvlaštností nanášení topu na gel lak.

Vrchní gel lak je poslední nátěr nehtu. Aplikuje se v poslední fázi manikúry. Po nanesení tohoto nátěru musí být nehty umístěny do ultrafialové lampy k vysušení a po dvou minutách ošetřeny krémem nebo olejem (aby nedošlo k přesušení pokožky v oblasti nehtové ploténky).

Podle technologie nanášení gel laku přes top nesmíte kreslit a barvit. Jeho povrch by měl být bez nerovností, a pokud se něco dostane na štětec nebo nehet, doporučuje se smýt vrch a znovu nanést. Pokud tak neučiníte, bude nehet vypadat neupraveně nebo může být manikúra poškozena, pokud se na něj dostane voda nebo chemikálie.

Nesmíte zapomenout ani na utěsnění nehtu, pro které je nutné natáhnout štětečkem po špičce nehtu a na jeho vnitřní stranu nanést trochu topu. Tato vrstva na okraji nehtu tedy zajišťuje dlouhodobé uchování manikúry. Důležitou roli hraje také nanesení vrchní vrstvy na okraje nehtu v blízkosti kůžičky. Bez top coatu totiž po pár dnech nenalakovaný gel lak na okrajích popraská.


Tipy na použivaní gel laku:

 • Věnujte pozornost datu exspirace a podmínkám skladování - jinak riskujete dostat zmrzlý nebo zkažený top;
 • Nevybírejte top, který má příliš tekutou konzistenci – rozteče se po nehtu a zateče do oblasti nehtové kůžičky;
 • Odbornicí doporučují vybrat top stejné značky jako základ s gelovým lakem – toto je však volitelné pravidlo, a pokud si přejete, můžete použít produkty od různých společností, které jsou vzájemně kombinovány;
 • Pamatujte, že trvanlivost vaší manikúry závisí na správné volbě topu, proto k nákupu přistupujte zodpovědně.


Kde koupit vše pro profesionální manikúru?

Pracovní sada obsahuje základní nátěry, topy F.O.X a Siller Professional a také přípravné kapaliny. Nesmíme zapomenout na lampu – polymer se stává pevným pouze pod ultrafialovými paprsky určitého rozsahu. Abyste zajistili maximální životnost manikúry a pro sebe nejlepší ceny materiálů, měli byste okamžitě kontaktovat profesionální obchod, který má nejen vše, co potřebujete, ale také zaručuje kvalitu a bezpečnost těchto prosředku.


Zetanails, profesionální dodavatel produktů pro nehtový servis, je připraven poslat vše potřebné k práci s gel lakem v salonu i doma do kteréhokoli regionu České republiky. Sortiment internetového obchodu zahrnuje jak profesionální řadu kvalitních levných gelových laků, tak i kompaktní sady připravené na objednávku, předem sestavené odborníky pro osobní použití za dostupnou cenu. Do baličku se přidávají i odstraňovače povlaků – kapaliny pro rozpouštění vrstev.