0
Seznam přání 0
Srovnání produktů 0
0položka, na 0 Kč 

Jaké jsou nové typy nehtových bází?

Jaké jsou nové typy nehtových bází?

Zdravé a pevné nehty v naší době uvidíte jen zřídka. Nepříznivé technogenní a ekologické podmínky, stres, nevyvážená strava a dynamický rytmus života přispívají k tomu, že nehty ochabují, odlupují se a ztrácejí pružnost. Každým dnem se na salony obrací více žen s požadavkem na modeláž nehtů pomocí různých umělých materiálů za účelem úpravy nebo záchrany přírodních nehtů. Naštěstí moderní trh nehtových služeb nabízí širokou škálu různých technologií a materiálů k vyřešení tohoto problému.


Co je to báze na nehty?

Základní báze je první vrstvou gelových nehtů, je určená k vyrovnání povrchu nehtové ploténky a zlepšení přilnavosti mezi nehtem a zbývajícími vrstvami. Mezi další základní funkce patří:

 • zabrání pronikání barevného pigmentu do nehtové ploténky, čímž ji chrání;
 • prodloužení doby nošení manikúry;
 • umožní vybudovat malé oblasti nehtu (například rohy);
 • maskování nedokonalostí nehtu; - upevnění kamínků a objemového dekoru;
 • upevnění slideru a pigmentového prášku;
 • provedení "mokrého" designu; - míchání se suchými pigmenty a třpytkami, ředění barevných gel laků apod.;
 • skrytí všech hrbolků a povrchových vad při modeláži nehtů;
 • posiluje tenké a lámavé nehty, zvyšuje životnost gel laku.


Druhy bází:

 1. Akrylová barevná báze. Základem báze je syntetická kompozice klasické báze a akrylového prášku. Tento typ podkladu se obvykle používá při prodlužování nehtů. Vyrábí se v různých odstínech. - Neonová barevná báze je středně tvrdá základní vrstva s hustou konzistencí a je navržena tak, aby mohla být použita jako podklad pro design gel laku i jako samostatný lak.
 2. Gumová báze na nehty. Nejběžnější typ základního nátěru. Guma v kompozici utěsňuje a posiluje strukturu nehtu, takže povrch je snadno vyrovnán, což zjednodušuje proces nanášení laku nebo budování nehtů.
 3. Snadno odstranitelné báze. Název mluví sám za sebe. Pokud často aktualizujete manikúru, budou vám vyhovovat snadno odstranitelné báze. Snadno se odstraňují, nepoškozují nehtovou ploténku a umožňují vám provádět manikúru tak často, jak chcete.
 4. Silikonové. Snadno se pokládá na nehtovou ploténku, zhušťuje ji a vyrovnává. Prostředek zjednodušuje proces odstraňování laku, takže je co nejšetrnější. Silikonový podklad je samolepka ve tvaru nehtu, která je připevněna k nehtové desce.
 5. Báze s efektem kočičího oka je skvělou alternativou k podobným gel lakům. Jsou soběstačné a zcela nahrazují barevný nátěr. Metalizovaných částice ve složení tohoto produktu zajišťuje vytvoření designu s fascinujícími odlesky. K tomu stačí použít speciální magnet.
 6. Báze s potalem je podkladem pro gelový lak, který úspěšně plní funkci hlavního dekorativního povlaku a výrazně urychluje samotný proces designu nehtů. Zvláštností báze s potalem je její jedinečná textura. Potal je imitace plátkového zlata, je velmi tenký a jemný.
 7. Maskovací báze je to 2v1 - zároveň podklad a barevný lak. Maskovací nátěry jsou založeny na gelu, který se snadno nanáší. Z mínusů tohoto povlaku - nestabilita. Na nehtech drží méně než "třífázový nátěr".
 8. Mléčné báze. Hlavním nástrojem v práci odborníka na manikúru je podklad pro gelový lak. Dokáže jak připravit nehtovou ploténku pro nanesení barevného povlaku, tak i kompletně upravit povrch - dodat objem, změnit délku, tvar a kvalitu samotného nehtového lůžka.
 9. Na vodní bázi. Vhodné pouze pro běžné laky. Nelze použít jako podklad pod gel laky. Tato báze je díky nízkému obsahu chemie vhodná pro osoby náchylné k alergiím, těhotné a kojící ženy a děti.
 10. Reflexní báze je jedinečný produkt, který kombinuje podkladní nátěr, maskovací odstín a velmi populární reflexní částice, které se třpytí a lesknou se, když na povrch dopadá světlo.
 11. Báze s vlákny (fiber base) je podklad, který obsahuje zpevňující nylonová vlákna. Tato vlákna vytvářejí silnou kostru, která nehty chrání. Vitamíny E a vápník posilují nehtovou ploténku a podporují zdravý růst nehtů.
 12. Nezapomeňte také na báze s vločkami (jedná se o podklad s ultratenkými vločkami různých velikostí a tvarů), barevný podklad pro nehty (jedná se o gel lak, který se používá jako podklad), francouzský podklad (pastelový podklad pro francouzskou manikúru) a báze s mikro leskem nebo třpytkami.


Základní pravidla aplikací.

Před aplikací gel laku je nutná řádná příprava přírodních nehtů, na tom bude záviset trvanlivost povlaku.

 1. Povrch přírodních nehtů ošetřete měkkou bruskou, lehce odstraňte lesk.
 2. Odstraňte prach štětcem.
 3. Naneste dehydrátor a sušte na vzduchu po dobu 1 minuty.
 4. Na volný okraj přírodního nehtu a je-li to žádoucí, můžete nanést základní nátěr po celé délce a nechat 1 minutu sušit na vzduchu.
 5. Naneste podkladní vrstvu na celý nehet, nezapomeňte utěsnit konce. Sušíme v lampě, doba schnutí závisí na typu lampy. V případě potřeby naneste vyrovnávací vrstvu a také vysušte.
 6. Barevný gel lak nanášíme ve dvou tenkých vrstvách, z nichž každá se polymeruje v lampě.
 7. Nanášíme vrchní nátěr, sušíme v lampě. Pokud používáte top s lepivou vrstvou, odstraňte ji hadříkem namočeným v odstraňovači disperzí.


Shrneme-li to, můžeme říci, že základ na nehty je důležitým krokem při nanášení gel laku na nehty. I pro běžné použití má mnoho výhod. Pokud mluvíme o tom, zda je možné udělat manikúru bez základního nátěru, pak existuje pouze jedna odpověď - nejde to. Taková manikúra nebude vůbec kvalitní. Báze totiž prodlouží opotřebení materiálu, zachová krásný vzhled, zpevní vaše nehty a chrání před barevným pigmentem.

Podkladové laky můžete zakoupit v internetovém obchodě Zetanails. Náš obchod má obrovskou škálu produktů pro manikúru a modeláž nehtů. Zde najdete: pilníky na nehty, různé lampy, odlakovače gel laků, pomerančové tyčinky atd. Rozvoz zboží je realizován po celé ČR a SR.Související zprávy
Jaké jsou nové typy nehtových bází?

Zdravé a pevné nehty v naší době uvidíte jen zřídka. Nepříznivé technogenní a ekologické podmínky, stres, nevyvážená strava a dynamický rytmus života přispívají k tomu, že nehty oc..

Přečíst více